...Coś o wszystkim lub o niczym
Kategorie: Wszystkie | Codziennik | Lektury
RSS
środa, 15 lutego 2006
Pokaż mi swoją świnkę, a powiem ci kim jesteś

Moja świnka.

22:33, kot_maurycy
Link Komentarze (1) »
wtorek, 14 lutego 2006
Zakochani w walentynki rozmawiają o:

- (...) 20, 25 zł to taki standard. Te, firanki któreu mnie wisiały to tyle kosztowały. Ale nie te które teraz są, tylko te przedtem. I one były zapakowane w pudełko i trzeba było tylko pociągnąć za sznureczek i już się marsczone te firanki robiły.

- Ale moja Ania jest mądra! Wszystko wie! Jaki geniuszek! (...)


- (...) Sądzisz, że stanieje ta bluzeczka?

- No nie wiem. Chyba nie, bo ona już była na promocji.

- Ale tam nie pisało wyprzedaż, tylko, że bluzki od iluś tam...

- No nie wiem.

- ...a poza tym i tak sobie jej nie kupię, bo ci się nie podobam. (...)


20:54, kot_maurycy , Codziennik
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 12 lutego 2006
Moje spotkanie z 10przykazan.com

Na początek małe wyjaśnienie. "10przykazan.com to idea stworzenia systemu społecznego, zrzeszającego najciekawsze, najlepsze i najbardziej poczytne blogi i strony domowe w polskim internecie. W końcu treść to podstawa." - tak opisują swoją inicjatywę autorzy samego serwisu. No wszystko super, serwis bardzo ładny, a jego zawartość rzeczywiście wartościowa i interesująca. Niestety nie będzie to jego apologia.

Dzisiaj bowiem na blogu Pawła Tkaczyka bogata dyskusja na temat 10przykazań. Ja swojego bloga (Humanistyka) zgłosiłem do 10przykazań około trzy tygodnie temu. Do dzisiaj nic. Nie znałem wtedy jeszcze 10 reguł, które decydują o zaliczeniu bloga do tego jak na razie elitarnego towarzystwa. Niestety zapoznanie się z nimi nic mi nie dało. Pracuję nad moimi wpisami (każdy kosztował mnie przeczytanie przynajmniej jednej książki), jestem raczej monotematyczny, na dwór wychodzę dość często, ale niestety nikt się ze mną nie skontaktował. Jestem świadom tego, że mój blog może być uznany za słaby i nie interesujący, ale chciałbym chociaż zostać o tym poinformowany. A co do odkrywczości swojego bloga mogę tylko napisać, że byłby jedynym w 10przykazaniach w którym nie byłoby słowa linux, komputer, internet. Nie dziwią mnie więc słowa Jakuba: "Wg. mnie 10przykazan to zbior blogow kolesi (...)", może zbyt mocne, ale nie umiem się oprzeć wrażeniu, że to jednak zamknięte środowisko informatyków, grafików, ludzi mediów i reklamy.

22:57, kot_maurycy , Codziennik
Link Komentarze (3) »
sobota, 11 lutego 2006
Kulinarne dywagacje

W filmie "Miłość w Nowym Jorku" ("Autumn in New York") jeden z bohaterów mówi, że miłość do jedzenia, to jedyny rodzaj miłości, który jest prawdziwie odżywczy. Dziś, po doskonałym makaronie z groszkiem w sosie serowym (w wykonaniu narzeczonej), zgadzam się całkowicie. I myślę sobie, że mam jedno kulinarne marzenie.

Ustawić kilka ciężkich, drewnianych, ciemnobrązowych stołów w jeden długi rząd. Na nich białe albo biało czerwone, kratkowane obrusy. Do jedzenia mnóstwo, mnóstwo misek z spagetii w sosie pesto. A do tego śmiech, rozmowy i dużo dobrego wina.

I tak sobie myślę, że nie wiem, czy to jakieś zapędy karmienia obcych ludzi (bo zaprosiłbym na ten wielki obiad ludzi z ulicy), czy zmysł restauratorski, czy może jakiś wielki, pseudoartystyczny happening.

22:45, kot_maurycy
Link Komentarze (12) »
"Wszystko jest"

Cały czas intryguje mnie ta książka. Gdy do niej raz po raz wracam, za każdym razem czuję świeżość, taką samą jak świeżość ogórków i mięty w sosie tzatziki. I za każdym razem odkrywam co raz to nowsze smaczki. Takie jak ten.

Emil Zátopek (ur. 19 września 1922, zm. 22 listopada 2000) - czeski biegacz-długodystansowiec. Czterokrotny złoty medalista olimpijski, 18-krotny rekordzista świata. W 1944 jako pierwszy Czech pokonał 5 km w czasie poniżej 15 minut. Na olimpiadzie w Helsinkach zdobył trzy złote medale, w biegu na 5 km, 10 km i w biegu maratońskim. W 1975. Międzynarodowy Komitet Olimpijski nagrodził go nagrodą im. Pierre de Coubertina.

A w "Wszystko jest":

- (...) Kto pyta?

- Zatopek. (...)

- Chciałem się poradzić. Bardzo bogaty rozdaje.

- Wiem. Słyszałem.

- Chce wybudować stadion, żebyśmy mieli gdzie biegać z synem."

22:19, kot_maurycy , Lektury
Link Komentarze (1) »
piątek, 10 lutego 2006
Niezwykłe kolory

Naprawdę niesamowite. Zobaczcie sami!

23:34, kot_maurycy
Link Komentarze (1) »
 
1 , 2